ANDĚLÉ A DÉMONI

16. ledna 2007 v 23:11 | Iv |  pozvánka do knihovny
Četli jste "Da Vinciho kód"? Líbil se vám? Zkuste také další z románů Dana Browna "Andělé a démoni".
Autor zde poprvé představil postavu symbologa Roberta Langdona, který je povolán do výzkumného ústavu CERN ve Švýcarsku, aby pomohl objasnit případ brutální vraždy špičkového vědce. Zavražděný muž měl totiž na hrudi vypálený tajemný symbol ILUMINÁTŮ, tajného bratrstva, které údajně zaniklo již před dávnými časy. Lóže iluminátů však znovu povstala, aby se pomstila svému odvěkému nepříteli - katolické církvi.
Ve Vatikánu právě probíhají poslední přípravy k ceremonii konkláve, shromáždili se tu všichni kardinálové světa, aby zvolili nového papeže. Čtyři "preferiti" - vyvolení kardinálové - však chybí a ještě ke všemu kdesi v nitru Vatikánu odpočítává supermoderní časovaná bomba.
Robert Langdon a jeho pomocnice - krásná vědkyně Vittorie Vetrová, se snaží rozluštit systém dávných symbolů, který v Římě kdysi tvořil stezku zasvěcení, jež vedla do tajné iluminátské lóže. Doufají, že tak naleznou klíč k záchraně Svatého města, ale zatím iluminátský zabiják vraždí jednoho kardinála za druhým.
Příběh je zajímavý, poutavý a velmi čtivý. Autor dobře ví, jak udržet čtenářovu pozornost. Jen konec mi připadá dost přitažený za vlasy, ale posuďte sami.

Knihy Dana Browna vás přimějí k hlubšímu zamyšlení nad daným tématem. To, co je v románech popisováno, vám bude šťourat v hlavě a možná si i seženete další literaturu a fakta ke studiu života a díla historických osobností, tajných společností, náboženství, umění či různých vědních oborů.

Brown Dan: Andělé a démoni - obrazové vydání. Argo, 2006, 1.vydání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Macin Macin | Web | 1. února 2007 v 9:42 | Reagovat

Dan Brown má vůbec bezva knihy,už se těším na Šalamounův klíč,jen nevím kdy vyjde.

2 Iv Iv | Web | 2. února 2007 v 22:30 | Reagovat

Tak to je ve hvězdách :-) Ani na stránkách nakladatelství ARGO nejsou informace o vydání nového románu. Musíme čekat.

Už jsi četla "Na stopě Šalamounovu klíči Dana Browna" od Grega Taylora? Iv

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama