Solná jeskyně Svaté Pole

22. března 2007 v 13:55 | Iv |  praktické
Slíbila jsem, že ještě napíšu o solné jeskyni.
S rodinou jezdíme do vlhké solné jeskyně ve Svatém Poli. Ta jeskyně je vlastně sklep v jednom bývalém statku, kde je několik tun soli z Himalájí. Nevím přesně kolik, to jsem zapomněla, ale pamatuji si, že soli byl (prý) celý kamion (říkal pán v recepci). A pro zajímavost, cesta z Pákistánu až na místo určení trvala celý měsíc.
Takže sklep - do místnosti, obložené solnými kameny a vysypanou solným štěrkem, se vejde deset polohovacích lehátek - móóóc pohodlných. Ve stěnách jsou zabudovaná červená a žlutá světla, která prosvěcují přes kameny, takže je tam spíše přítmí, příjemné pro relaxaci. V protilehlých rozích jeskyně jsou vytvořené malé vodopádky, stále tam cirkuluje voda, která zvlhčuje vzduch. A málem bych zapomněla, aby bylo docíleno iluze jeskyně, ze stropu visí umělé krápníky.
Pobyt v jeskyni má mít blahodárný vliv na lidský organismus a může pomoci lidem, kteří se léčí z celé řady onemocnění - onemocnění dýchacích cest, astma, alergie, kožní nemoci typu lupenky, ekzemy, revma, poruchy imunity a další. Zlepšení samožřejmě nepoznáte po první návštěvě, je třeba absolvovat kúry opakovaně. I když....když jsme tam jeli poprvé, hrozně mě píchalo v krku, počátek nějaké "chcípavky" nebo co. Po pětačtyřiceti minutách pobytu v jeskyni (tak dlouho kúra trvá) bolest v krku ustala. Ale u chronických nebo dlouhodobých onemocnění to takhle brzo nepoznáte.
Provozní doba jeskyně je od 9 do 21 hodin a to každý den v týdnu. Dopoledne je to levnější než odpoledne a můžete si vybrat, zda budete ve skupině pouze dospělí nebo rodiče s dětmi. Zakoupit si můžete i permanentku. Také je možné jeskyni pronajmout celou jen pro sebe. Pronájem mohou využít také školky, školy nebo léčebné ústavy a to za výhodnější sazbu. O víkendu je pro děti k dispozici i výuka angličtiny nebo cvičení pro astmatiky a alergiky.
Když absolvujete kúru s dospělými, musíte v klidu a mlčky ležet na lehátku. S dětmi je to jiné, ty samozřejmě potichu být neumí, ani v být klidu. Můžete si tedy pro děti vzít třeba lopatku a kbelíček, aby si mohly hrát se solným štěrkem. S dětmi je v jeskyni i tepleji, více se hýbáte a dýcháte, my jsme tam většinou v tričku. Dospělí, ležící na lehátku, se leckdy klepou zimou.
V recepci jsou k zakoupení solné lampy, solné svíčky, kosmetika "z Mrtvého moře", léčebné bahínko, sůl do koupele i do polévky a já nevím, co ještě. Jo a taky je tam pan "Příjemný recepční a Fyzioterapeut" (v jedné osobě :o) ) a ten provozuje také rehabilitace. Určitě jsem na spoustu věcí zapomněla, ale to hlavní tu myslím je. Pokud vás bude jeskyně zajímat víc, koukněte se na web solná jeskyně a rehabilitace.
Zveřejněné fotky jsem zkopírovala ze stránek solné jeskyně.

Tak tohle je recepce. Pán za barovým pultíkem je moc příjemný a ochotný.
Myslím, že se jmenuje Bc. Petr Kozohorský, je to fyzioterapeut.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zuzi zuzi | Web | 23. března 2007 v 18:19 | Reagovat

Ahoj Iv, ta jeskyně je docela hezká, hlavně jestli to opravdu dlouhodobě pomůže, jestli to není zase nějaký moderní výstřelek . A když je ta sůl z Himalaje, tak to asi bude nějaká duchovní sůl ... to si ale dělám legraci ... ale ta představa, že je ztama by mi určitě udělala dobře, protože jsem ctitelka východní filozofie, i když amatérská a nedůsledná   :o) Tak ať vám to prospěje ... jsem zvědavá. Půjdu se podívat ne ten web co taková kůra stojí... Z.

2 Iv Iv | 27. března 2007 v 17:23 | Reagovat

Zuzi, snad to pomůže, budeme chodit opakovaně. Jedna kúra by prý měla být jako dva až tři dny u moře.

3 Althernative Althernative | E-mail | Web | 17. listopadu 2010 v 16:13 | Reagovat

Co takhle vyzkoušet solnou lampu,nemá až szase tak vysoký účinnek, ale trocha taky důležitá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama